Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Otázky a odpovědi

Dostanu fazole za registraci programu, který je zdarma?

Registrací programu se rozumí úhrada licenčních poplatků za jeho užívání. Program, který je distribuován jako freeware nebo public domain, je zdarma a tudíž se žádná registrace neprovádí. To mj. znamená, že žádné fazole nemůžete dostat. Objednávka registrace programu, za jehož užíváni se neplatí, svědčí, řečeno diplomaticky, o naprostém nepochopení podstaty věci.

Jaký je rozdíl mezi shareware a freeware?

Odpověď naleznete na této stránce.

Některé stránky se nezobrazují správně

Při programování stránek na tomto serveru byly použity prvky, se kterými mají některé, zejména starší či méně rozšířené prohlížeče problémy. Veškeré stránky byly primárně odladěny na prohlížeči Netscape Communicator v4.51, poté byly provedeny určité korekce pro novější verze MS Internet Exploreru. Kód byl optimalizován tak, že stránky jsou vzhledově identické v těchto prohlížečích: Netscape Communicator v4.0x, v4.5x, Internet Explorer v4.x, v5.0.

U verzí 3.x obou výrobců jsou zjištěny větší či menší problémy s interpretací některých konstrukcí, HTML kód je proto při detekci těchto prohlížečů automaticky modifikován tak, aby stránky bylo možné prohlížet alespoň bez fatálních problémů. Určité chyby v zobrazování by však bylo možné odstranit jen za cenu kompletní změny designu a vypuštění některých grafických prvků. Vzhledem k tomu, že tyto verze jsou dnes již zastaralé, předpokládáme, že dříve či později budou nahrazeny verzemi novějšími a proto se tímto problémem nehodláme zabývat.

Pro zajímavost - analýzou provozního záznamu WWW serveru bylo u náhodně vybraného vzorku 500 uživatelů zjištěno použití 48 různých prohlížečů a/nebo jejich verzí. Je naprosto nemožné vytvářet a udržovat různé modifikace stránek tak, aby je jakýkoli prohlížeč zobrazoval bez problémů. Proto je nutné zvolit kompromis - podporujeme pouze prohlížeče Netscape a MSIE od verze 4.0 a připravujeme modifikaci pro textový browser Lynx, spočívající ve filtraci nadbytečných prvků, aby byla zjednodušena orientace na zobrazené stránce.

I u těch prohlížečů, u kterých předpokládáme, že budou zvládádat zobrazování bez problémů, mohou nastat chyby. Stránky jsme testovali vždy jednou či více verzemi v příslušné vývojové řadě, pokud jsme je měli k dispozici. U každé verze navíc může existovat několik subverzí (tzv. release) s rozdílným chováním. Automatická detekce zjišťuje typ a verzi browseru a pokud je to možné, snaží se podle získaných údajů přizpůsobit HTML kód. Podle tohoto testu by prohlížeč, který právě používáte, se zobrazováním mohl mít určité problémy a jejich úplné odstranění pomocí modifikace kódu je pravděpodobně obtížné či nemožné.

Proč je na stránkach odkaz na homepage pouze dole v textovém menu?

Odkaz na homepage je též zabudován do loga serveru. Stačí kliknout na modrou kuličku, jak je znázorněno na obrázku.

 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 20403, z toho dnes: 2,
naposledy: 16/06/2024 v 07:08:12 z adresy 110.154.133.196

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.