Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Ulead SmartSaver Pro: Stejná kvalita - menší velikost

(28/04/1999, Lukáš Tyl)

Někteří webmasteři si příliš nelámou hlavu s velikostí obrázků na svých www stránkách. Pokud jejich obsah je pro návštevníka důležitý, rád počká na jejich stažení. Avšak pokud slouží jen pro ilustraci nebo jako designový doplněk, je jejich velikost velmi důležitá. Můžete se však setkat s tím, že takový obrázek s nulovou informační hodnotou má desítky či dokonce stovky kilobajtu, což je pro uživatele, pripojeného k Internetu přes modem, velmi nepříjemné. Přitom na Internetu je mnoho programů, které pomohou právě webmasterům zmenšit příslušný obrázek na přijatelnou velikost, přičemž jeho kvalita zůstavá v podstatě stejná.

     Prográmek SmartSaver Pro pochází z dílny firmy Ulead Systems, která se proslavila svými produkty v oblasti grafiky. Je především (i přes mnoho jiných funkcí) určen k optimalizaci obrázků pro webové stránky. Tomu také odpovídají výstupní formáty, používané na Internetu - gif, jpg, též i png. Vstupních formátů je zastoupena celá řada - EPS, PSD, BMP, JPG, GIF, TGA atd. Otevřeme si tedy nějaký obrázek, který chceme optimalizovat. Nejdříve se musíme rozhodnout, jaký má být výsledný formát obrázku, např. GIF. Nastavíme si počet potřebných barev (1-256) a v náhledu hned vidíme jak bude obrázek po případném snížení barev vypadat i jakou bude mít velikost. Podle mé zkušenosti Ulead SmartSaver sníží velikost obrázku při zachování stejné kvality minimálně o 40%. A to už je velmi slušná úspora. U GIFu lze nastavit všechny jeho obvyklé atributy (průhlednost, prokládání). Výsledek poté už jenom uložíme a vše je hotovo. Práce je velmi pohodlná, pracovní okno je rozděleno na dvě části (viz. obrázek). V první polovině vidíme originál, ve druhé pak výsledek. S programem se naučíte zacházet během pár minut a naprosto bez obtíží.     Jak jsem poznamenal výše, program má i jiné funkce, které program vhodně doplňují. Jedná se tvorbu IMAGE MAP a rozdělení jednoho obrázku do tabulky (každou část obrázku můžeme přitom optimalizovat zvlášť). Aby nám k úplné spokojenosti nic nechybělo, k tabulce dostaneme i zdrojový HTML kód. Je škoda, že programy pro optimalizaci obrázku používá jen velmi malé množství tvůrců stránek. Stránky by se mohly načítat rychleji k naší (a vlastně i jejich) spokojenosti. Pokud nějakou takovou stránku uvidíte, pošlete dotyčnému webmasterovi e-mail s upozorněním, že také existují optimalizační programy.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1346998, z toho dnes: 68,
naposledy: 23/07/2024 v 22:33:21 z adresy fwdproxy-cco-013.fbsv.net

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.