Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Ulead GIF Animator: A přece se točí !

(05/05/1999, Lukáš Tyl)

Točí se. Hýbe se. Rotuje, mizí nebo třeba poskakuje. Ne, řeč není o zeměkouli (ta nám doufám ještě chvilku nezmizí), ale o animovaném GIFu. Tento formát může mít právě takové vlastnosti (a nejen ty). Určitě jste se už s nějakým setkali. A nepřemýšleli jste o tom, jak si ho vytvořit sami? Bez cizí pomoci?

     V praxi to vypadá tak, že si vytvoříte v nějaké grafickém programu několik GIFů, ty pak následně poskládáte v dalším programu za sebou a určíte rychlost záměny jednotlivých obrázků. A protože uživatelé počítačů zatoužili dělat si animované obrázky sami, přišlo mnoho firem s programy, které vám tvorbu animovaných GIFů více než usnadní.

     Před nedávnem jsme zde recenzovali program od firmy Ulead Systems. Jak už nám napovídá sám název, Ulead GIF Animator je od stejné firmy. Vytvořit animaci pomocí tohoto programu není opravdu nic těžkého. Nakreslíte si základní GIF, který třeba přes schránku vložíte do GIF Animatoru. Tam si pak nastavíte efekt, který se vám nejvíce líbí, zvolíte si počet obrázku animace, čas přechodů jednotlivých snímků, průhlednost pozadí a případně doladíte ke své plné spokojenosti příslušný efekt. Můj malý pokus s tímto programem vidíte i zde.

     Efektů (nebo také přechodů) je zde celá řada (hodinový, přibližovací, oddalovací, rozostřovací aj.) Pokud máte dojem, že animace je hotová, nastává poslední fáze. Obrázek je třeba uložit tak, aby byl co nejmenší. Zde nám na pomoc přijde optimalizační kouzelník (wizard). Po několika jeho kouzlech tak dostaneme hotový (a hlavně objemově menší) animovaný GIF, který si můžeme hned dát na svojí Internetovou stránku. Jinak nám program umožňuje všechny standardní operace jako kopírování, vkládání, vyříznutí, několikanásobnou lupu, možnost exportu do více formátů (AVI, QuickTime). GIF Animator by ovšem nesměl být z dílny Ulead systems, kdyby neměl něco navíc - využití pluginů z Photoshopu, náhled v prohlížeči (browseru) nebo malý editor samostatných obrázků. To všechno jsou funkce, které zajisté oceníte. Ovládání programu je spíše praktické než luxusní.     Co dodat? Chcete si vytvořit animovaný GIF velmi rychle a jednoduše bez velké námahy? Pak vás Ulead GIF animator určitě přesvědčí, že je důvod, proč si vybrat právě ten.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1342962, z toho dnes: 37,
naposledy: 16/06/2024 v 08:03:26 z adresy ec2-100-28-227-63.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.