Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!HotDog Express: WWW stránky se zeleným psem

(20/05/1999, Lukáš Tyl)

K sečtení HTML editorů vám určitě nebudou stačit prsty jedné ruky (ani dvou). HTML editorů je na trhu více než dost a stačí si vybrat, zda chceme pouze textový nebo WYSIWYG, či nějaký hybrid mezi tím. Naše volba pak především záleží na naší dovednosti a požadavcích (4 z 5 webmasterů zcela určitě nesáhnou po "úžasném" MS FrontPage). Na druhou stranu začátečník si takovýto program zcela jistě vybere vzhledem k téměř nulové potřebě cokoli vědět o HTML.

     HotDog Express je určen pro naprosté laiky a začátečníky. Tomu je také uzpůsoben celý program počínaje samotnou instalací. Tvůrci programu pravděpodobně vycházeli z filosofie, že v jednoduchosti je krása, u tohoto programu je to ale už poněkud přehnané. Výčet věcí, které pomocí HotDogExpress udělat nejdou, by byl velmi rozsáhlý a proto se zaměřím pouze na to, co program umí.

     Můžete vložit text (ale už nelze nastavit více barev a velikostí), nadpis, obrázek, linku, odkaz, email plus možnost zvolit si pozadí a barvu (jednu) textu a odkazů. Nic víc. Na takové věci jako jsou tabulky, rámce, atributy textu nebo styly můžeme velmi rychle zapomenout. Vložení již zmíněných věcí je ale na druhou stranu více než jednoduché. V liště "build your page" uchopíte objekt, který chcete vložit a přetáhnete ho do volného prostoru vpravo. Podle typu objektu vyplníte příslušné parametry a můžete přesunout další objekt.     Jako náhled výsledné práci můžeme použít buď integrovaný prohlížeč přímo v programu nebo externí v závislosti na tom, jaké browsery máme nainstalovány. Doporučuji použít interní prohlížeč, je to přece jenom rychlejší a je tu navíc možnost podívat se do zdrojového HTML kódu. Kód se sice může editovat, ale při přechodu na jinou lištu se provedené změny ztratí.
     Dílo je hotovo, prohlédnuto v náhledu a zbývá ho jen umístit na server. Stačí přejít v liště na "send to the net" a nastavit potřebné parametry. Program si už pak sám spustí svého vnitřního ftp klienta a potřebné soubory přesune na určené místo.     Vzhledem k tomu, že jsem webmaster, nemůže mi HDE vyhovovat. Pokud pominu malé množství podporovaných HTML tagů, další věc, která mi vadí, je nemožnost uložení rozdělané práce do HTML. Program nabídne pouze svůj vlastní formát a víc nic. HDE bych tedy doporučil začátečníkům a hlavně dětem, které si na jednoduché prostředí (navíc doplněné všudypřítomným zeleným psem) velice rychle zvyknou.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1294383, z toho dnes: 91,
naposledy: 04/02/2023 v 22:48:46 z adresy ec2-3-214-216-26.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2023, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.