Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!HotDog Professional 5: Silný nástroj i pro profesionály

(21/05/1999, Lukáš Tyl)

HotDog. Mezi internetovým lidem velmi známý pojem. Zajímalo mě, zda je cenový rozdíl mezi HotDog Proffesional 5 a HotDog Express opodstatněný a v čem je rozdíl mezi oběma editory. Dá se říci, že výsledek mě velmi příjemně překvapil.

          HotDog Proffesional není WYSIWYG editor, což ale neznamená, že by zde nešlo pohodlně vkládat obrázky, odkazy aj. Pokud bych ho měl specifikovat přesněji, označil bych ho za hibrida (napůl čistý editor a napůl WYSIWYG) s důrazem na HTML. Označení "Professional" není zcela jistě vybráno náhodně a napovídá, pro koho je program určen. HDP (neplést s hrubým domácím produktem) je totiž doslova nadupán obrovským množstvím funkcí, které nejvíce ocení lidé z profese (ale nejen oni). Ale vše proberme postupně. Na rozdíl od HDE po instalaci program požadujete restart - budiž. Spustíme si editor a ještě než nás pustí k samotné práci, má na nás mnoho dotazů ohledně svého nastavení. Dotazy se týkají hlavně nástrojových lišt - které si přejeme zobrazit, které ne apod. Doporučuji věnovat těmto otázkám pozornost, ušetříte si tak práci při pozdějším přenastavování editoru.     HDP disponuje mnoha okénky - má 2 hlavní (v prvním vidíme samotný HTML kód a v druhém náhled), dále 2 levá okna (parametry HTML tagů a nápověda) a 1 pravé se samotnými TAGy. Pro takovéto množství užitečných okének vám ale nebude stačit 14" monitor a rozlišení 640 × 480 (doporučuji minimálně 15" a 1024 × 768). První (a patrně asi nejdůležitější) okno zobrazuje HTML kód. Jednotlivé TAGy a jejich atributy jsou odlišeny barvami. Pokud zkusíte zapsat špatný TAG, HDP vám ho označí výraznou červenou barvou (což se rozhodně nedá přehlédnout). Modrou barvu mají TAGy, fialovou jejich parametry a světle zelenou obsah parametrů (nemusím připomínat, že veškeré barvy si lze změnit podle chuti a barevného cítění). A teď přijde ta bomba. Kliknete si na libovolný TAG a velmi jednoduše vkládáte všechny jeho potřebné parametry. Nevíte, co který parametry znamená? Použijte rozsáhlou integrovanou nápovědu k HTML. Jako náhledové okno můžete zvolit buď integrovaný prohlížeč (ROVER - real time viewer) nebo cokoliv jiného. HotDog Professional je opravdu silný nástroj a tak jenom v krátkosti upozorním na některé důležité vychytávky, jako např. několikanásobný clipboard, tvorba maker, tabulka rozšířených znaků, luxusní práce se styly a mnoho dalších.

     Pokud budete chtít použít HDP na tvorbu jediné stránky, pak je to jako použít k přeplavání rybníka torpédoborec. HDP je především určen pro větší projekty. K tomuto účelu Vám poslouží velmi spolehlivě a bezchybně. Za velký klad také považuji vynikající interpretaci HTML. A tip nakonec: pokud máte problémy s češtinou, pak postupujte následujícím způsobem: MENU --> EDIT --> Preferences --> Editing window/Apperance a zde změňte písmo na jakékoliv české. V první chvíli jsem si myslel, že v editoru se česky nedá psát.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1342963, z toho dnes: 38,
naposledy: 16/06/2024 v 08:25:48 z adresy ec2-100-28-227-63.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.