Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Vzorce: Obvody, obsahy, povrchy, vzorečky...

(25/05/1999, Lukáš Tyl)

Máte doma dítko školou povinné (které ví to, co my už ne) a to si domu přinese domácí úkol z geometrie. Dítě je samostatné, úkol splní samo a vám ho dá jenom "zkontrolovat". Jenomže kdo se má v těch obvodech a vzorečkách vyznat. Školu máte dávno za sebou a paměť není zrovna nejlepší. Zachrání vás Vzorce?

     Program Vzorce složí k výpočtům obvodů, obsahů a jiných parametrů geometrických těles a obrazců. V hlavním menu si vyberete požadované těleso nebo obrazec, program sám zobrazí možnosti výpočtu (obsah, stranu). Zvolíte typ výpočtu, který vás zajímá (např. povrch koule) a vyběhne další okno, do kterého musíte zadat nezbytné údaje (v tomto případě poloměr koule) k dosažení požadovaného výsledku. Operaci (to zní strašně složitě) dokončíte stisknutím tlačítka Spočítej. Výsledek dostanete v cm a metrech (délkových, čtverečních nebo krychlových - podle zadání).     Pracujete-li s programem častěji, využijete možnost vyvolat jednotlivá tělesa pomocí horkých kláves. Výběr obrazců a těles je dost široký, o některých jsem už ani nevěděl, že existují (např. rotační komolý kužel). Nápověda k programu je dostačující a navíc je k dispozici i ve formátu HTML. Výsledek je vždy dostatečně přesný (16 desetinných míst) a program umožňuje jeho přímý tisk.

     Program je určen především pro práci a tomu také odpovídá jednoduché grafické prostředí. Divil bych se, pokud by jste při používání programu narazili na nějaký problém. Vzorce by šly určitě mnoha způsoby vylepšit (a dosavadní vývoj programu nasvědčuje, že toto není poslední verze), ale ke svému účelu plně dostačuje.

     Ještě je nutno dodat, že tento software (či spíše shareware) pochází z dílny českého autora Jana Vykopala. Cena je 50,- Kč a bližší informace můžete nalézt na jeho stránkách.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1342960, z toho dnes: 35,
naposledy: 16/06/2024 v 07:52:54 z adresy 95.174.109.153

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.