Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!HomeSite 4.0: Hej, ty ještě nemáš 'houmpejdž' ?

(02/06/1999, Lukáš Tyl)

Kdo chce být na Internetu "IN", má svojí domovskou stránku (homepage). Tam napíše, kdo a co je zač, co dělá, co dělá, když nic nedělá, co by rád dělal a jiné podobné nesmysly. A pak už se jen zvědavě kouká, kolik se na jeho stránku podívalo lidiček. K tomu, aby takovou homepage člověk udělal, potřebuje místo někde na Internetu (Geocities, Fortunecity, Mujweb) a také nějaký nástroj, pomocí kterého svoje stránky vytvoří. Notepadem se sice stránky dají vytvořit také, ale ne každému takovéto "luxusní" prostředí musí vyhovovat.

     Program pro tvorbu a editaci HomeSite pochází od firmy Allaire. Instalace je v pohodě - žádné nepříjemnosti. Spustím si editor a na první pohled je mi sympatický. Tři základní okna s možností ještě zapnout jedno užitečné okno navíc. Hlavní okno je na editaci HTML a je přepínatelné. Což znamená, že se také může změnit na náhled nebo na položku "design". Abych řekl pravdu, nevím co je třetí položka zač, protože HS4 po mně striktně vyžaduje MSIE 4.01 a vyšší, což nevlastním (pouze NN 4.05 a MSIE 3.0). Pomalu zkouším jednotlivé možnosti HomeSite, rozkoukávám se v prostředí a nedělá mi žádné problémy se orientovat. V horní liště je sice spousta ikonek, ale mají naštěstí popisky a co si nepřeložím (vše je samozřejmě v angličtině), tak zjistím pomocí metody pokus/omyl. Editor má veškeré standardní funkce, které u takovéhoto programu očekáváme - barevné odlišení tagů, možnost psát tagy velkými písmeny, drag&drop, náhrada určitých znaků za jiné, práce s více dokumenty, aj. Každý dnešní editor ale musí mít něco víc než standard. HomeSite to MÁ - kontrolu správnosti HTML (validace), propojení jednotlivých odkazů, stromový přehled tagů v dokumentu, hromadná záměna znaků v určeném adresáři, jednoduchá práce se styly. Jediná vada na kráse je delší čas při zobrazování náhledu. Jinak si opravdu není nač stěžovat - HTML kód je vkládán bez zbytečných tagů, přehledné pracovní prostředí a vysoký uživatelský komfort.     Homesite je všestranný editor pro HTML stránky. Jako nástroj se dá použít jak na tvoření nových rozsáhlých projektů tak i na úpravu jedné samostatné stránky. Na disku nám program zabere asi 10 MB místa, což je dnes docela málo. K uživateli se HomeSite chová velmi přátelsky a tak je jisté že se s ním budete brzy kamarádi.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1342965, z toho dnes: 40,
naposledy: 16/06/2024 v 08:54:00 z adresy ec2-100-28-227-63.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.