Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Windows Commander 3.53 je mrtvý, ať žije 4.0

(12/07/1999, Lukáš Tyl)

Přibližně po půl roce je tu nová (a netrpělivě očekávaná) verze s pořadovým číslem 4.0. Ti z vás, kteří tento program používají, si jistě položí otázku, zda je možné, aby Windows Commander ve verzi 4.0 přinesl něco nového. Tutéž otázku jsem si položil také a výsledkem je následující článek s přehledem novinek a inovací.

     V instalaci programu nic nového není (ono také není nic, co by se dalo na tak triviální záležitosti vylepšit). Na první pohled se zdá vše při starém. A přece drobnost - ikonky adresářů jsou trochu jiné (hezčí). Pro jistotu to ještě srovnávám s předchozí verzí a je to opravdu tak. Další drobnost - adresář Recycled má ikonku odpadkového koše místo standardní ikonky adresáře s vykřičníkem. To vše jsou ale kosmetické změny. Co je nového ve funkcích programu?

     Začínám postupně a v MENU/SOUBOR je položka "Porovnat podle obsahu". Slouží k porovnání dvou (nejlépe textových) souborů. Zobrazí oba najednou a vyznačí jejich odlišnosti. Pokračuji dále. Inovace se dočkaly také funkce pro označování skupiny souborů. Lze si nadefinovat vlastní výběr, ke kterému se mohu později vrátit. Omylem zrušíte označení souborů? Stačí použít funkci "Obnovit výběr" a máte vše zpět.

     Řada dalších vylepšení se týká zabudovaného FTP klienta. Potřebujete stáhnout soubory z FTP serveru. Vypište je do souboru a WC 4.0 je stáhne za vás. Nově je tu možnost použít firewall (či proxy server) při FTP spojení. FTP klient by měl také podporovat přímý přenos dat z jednoho FTP na druhé, ale v praxi se mi to rozchodit nepodařilo. Kopírování souborů na pozadí - to je věc, kterou jsem uvítal asi nejvíce, občas mě kopírování velkých objemů dat pěkně zdržovalo. A když už jsme u toho kopírování - pro WC 4.0 už není nemožné kopírovat soubory z jednoho archivu do druhého (to jsou věci!). Nová verze obsahuje ještě řadu dalších novinek, některé zajímavé uvádím: synchronizace adresářů (včetně podadresářů), hledání duplicitních souborů, přechod po adresářích jako v browseru (<--, -->) nebo třeba japonskou mutaci (ta mi strašně chyběla :-).

     Windows Commander byl vždy o krok dále, než ostatní programy podobného zaměření. A ve své nové verzi to jenom potvrdil. Vylepšení jsou opravdu výrazná a tak číselné označení 4.0 je zde na místě. Rozhodnutí zda provést upgrade (zdarma) nebo program koupit (vy ho ještě nemáte?) je tak jen na vás.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1232017, z toho dnes: 44,
naposledy: 17/04/2021 v 13:04:16 z adresy ec2-3-235-25-169.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2021, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.