Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Ulead Photo Explorer: Sympatický průzkumník obrázků

(09/08/1999, Lukáš Tyl)

Průzkumníka neboli Explorer z Windows známe asi všichni, kdo ve Windows pracujeme (nebo si jen hrajeme). Ulead Photo Explorer zná asi jen málokdo. S Průzkumníkem z Windows má něco společného a něco odlišného. A proto jsem se rozhodl ho dneska představit.

Když se to vezme kolem a kolem, s normálním Explorerem má společného jen jedno - levé okno, kde se prochází jednotlivé disky a adresáře (ve stromové struktuře). V pravém okně zobrazuje náhledy na grafické soubory, které na daném disku (nebo v adresáři) našel. Jejich velikost určujeme podle naší potřeby a na výběr tu máme velikosti od 32 × 32 bodů až po 128 × 128 bodů. Setřídit náhledy můžeme podle obvyklých parametrů tzn. jména, přípony, data nebo velikosti. Detailní informace (výška a šířka v bodech, rozlišení, velikost, počet barev a další) o každém obrázku se nám objeví po stisknutí tlačítka (nebo ALT + ENTER) Properties - vlastnosti.

     Stejně jako ACDSee i Ulead Photo Explorer je rozdělen na dvě časti Explorer/viewer. Poklepáním na libovolný obrázek se dostaneme do prohlížecího režimu. Zde jsou standardní operace pro práci s obrázkem - lupa, rotace, tisk. Nečekejme žádné zázraky, je to opravdu pouze prohlížeč. V případě nutnosti provádět složitější operace se dá tento prohlížeč propojit s externím grafickým editorem.     Vraťme se ale zpět k Exploreru. Jsou v něm totiž funkce, které nejsou v ostatních programech tohoto typu běžné. Z obrázků, které vidíme v náhledu, je možno udělat tapetu na plochu, jednoduchý spořič obrazovky nebo slide show. Co považuji za skvělé je možnost udělat si vlastní kalendář (samozřejmě anglický). Na výběr zde je asi 10 předefinovaných šablon, které lze jednoduše upravit a přepracovat. Na konec jsem si nechal věc, která potěší některé webmastery. Ulead Photo Explorer nám vytvoří z obrázků náhledy a ještě k tomu vygeneruje HTML stránku, kde bude vše prolinkováno.     Jako všechny programy od firmy Ulead systems, které jsem měl dosud v ruce, je i Ulead Photo Explorer bezvadný. Obsahuje vše co by takový obrázkový Explorer měl mít a ještě mnoho věcí navíc. Při zkoumání programu jsem narazil pouze na dvě drobnosti, které se mě nelíbili. První z nich je, že v náhledu není poznat, zda zobrazený gif je animovaný či nikoliv. To uvidíme až ve chvíli, kdy se přepneme do prohlížeče. Druhá věc se týká vlastností obrázku. Rozlišení je zde uváděno v bodech na cm a nikoliv v bodech na palec jak je obvyklé. Jinak není programu co vytknout. a jeho použití mohu jen doporučit.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1346990, z toho dnes: 60,
naposledy: 23/07/2024 v 21:02:23 z adresy fulltextrobot.seznam.cz

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.