Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Autoškola 3D: Základ života

(31/08/1999, Lukáš Tyl)

Kdo nemá řidičák, ten jako by nebyl. Jistě je nutno brát toto tvrzení s nadsázkou, ale přeci jenom něco na tom bude. K získání takové řidičského průkazu je nutno složit zkoušky a to jak písemné, tak i praktické. A právě na ty písemné se nás bude snažit připravit program Autoškola 3D.

Instalaci jsem neměl na začátku v úmyslu vůbec popisovat, ale vzhledem k tomu, že mi program během instalace spadnul, změnil jsem rychle názor. Takže jsem byl nucen nainstalovat vše ještě jednou. Instalace programu je dělaná pro Win 3.11 a tak budou useknuté dlouhé názvy. I s animacemi program zabere nějakých 30 MB místa na disku.

Program se skládá z několik částí:

Prohlížení otázek - Na výběr máme několik skupin otázek jako například dopravní značky nebo dopravní situace. V demo verzi jsou na výběr pouze 4 skupiny. Vždy je zobrazena otázka, k ní 3 možné odpovědí a správná je označena červeně. Počet otázek se liší v závislosti na výběru skupiny otázek. U každé otázky je vidět, kolik bodů je možno za ní získat (pokud ovšem odpovíme správně).

Skupiny otázek


Testy s nápovědou - Vše je stejné jako při prohlížení otázek, pouze s tím rozdílem, že správné odpovědi zde nejsou označeny červeně. Řešení otázky se dozvíme po stisknutí nápovědy.

Zkušební a ostré testy - Zde máme možnost si vyzkoušet test na vlastní kůži. A abychom se cítili pořádně stresovaně, program signalizuje kolik času zbývá do konce testu. Vše je na závěr vyhodnoceno, špatné odpovědi vyznačeny a výsledek přehledně zobrazen. Rozdíl mezi zkušebním a ostrým testem spočívá v tom, že zkušební test se nezapisuje do statistiky.

Ostré testy


Chybové testy - Vynikající věc na odstranění našich nedostatků. Tento test je poskládán z otázek, u nichž děláme (často) chyby.

Evidence žáků - Program je možno využít na evidenci žáků s podrobnou statistikou toho, jak si který vede. Řidičské oprávnění se zde nedělá pouze pro skupinu B, ale i pro všechny ostatní.

evidence žáků


Program je velmi jednoduchý a přehledný. Nevím přesně jaké jsou jeho hardwarové nároky, ale na mém Pentiu 166 běžel velmi svižně. Objevil jsem jeden velký nedostatek, který vadí z uživatelského hlediska a sice že mu chybí minimalizační tlačítko. Jinak k dispozici je i síťová verze. Jak už je u českých programů velmi dobrým zvykem, cena odpovídá možnostem si daný program bez problémů koupit.

Další informace a demoverzi programu získáte na www.autoskola.cz.

Poznámka na závěr: Sám řidičský průkaz nevlastním (jsem výjimka potvrzující pravidlo) a bez nějakého učení jsem v testu dosáhl 39 z 55 možných bodů, což znamená, že bych neprošel. Asi se budu muset přece jenom učit.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1298793, z toho dnes: 6,
naposledy: 24/03/2023 v 00:46:47 z adresy ec2-3-238-134-157.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2023, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.