Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!EF Commander: Souborový manažer nejen pro Windows

(13/09/1999, Lukáš Tyl)

Průzkumník není úplně nejvhodnější nástroj na práci se soubory ve Windows (a to je ještě dost mírně řečeno). Mnoho lidí proto dává přednost souborovým manažerům, které se lépe ovladájí a navíc mají funkce, o kterých si Průzkumník (nebo chcete-li Explorer) může nechat jenom zdát. K nejznámějším patří Windows Commander. Jsou zde ale i další, např. EF Commander.

     Spíše než na výčet obvyklých funkcí (bylo by to jen nošení dříví do lesa) se zaměřím na rozdíly mezi nejznámějším manažerem souborů Windows Commanderem a EF Commanderem. Hned první rozdíl je v použitém jazyku. EF Commander nemá na výběr češtinu (jsou i tací, kterým to vadí). Podporuje asi 6 jiných jazyků - angličtinu naštěstí také. V menu nalezneme položky levé a pravé (okno). Kdo pracoval třeba s NC nebo VC, ten to uvítá, WC totiž toto dělení nemá. Máme-li v CD-ROM jednotce disk, pak nám EF Commander umožňuje jej vysunout softwarově (odpadne nám tak hledání čudlíku na mechanice pod stolem). Zároveň s tím se program automaticky přepne na jiný disk.

EF Commander


     Program nereaguje na kombinaci kláves SHIFT + DELETE (vymazání dat bez přesunu do koše). Na druhou stranu tuto možnost vždy nabídne při normální vymazávání. Přímo z programu je možno provést: skok do DOSového okna (přímo do adresáře, ve kterém se nacházíme před použitím této fce), nastavit datum a čas, ukončit spuštěné programy (kromě programů v system tray), vypnout počítač, spustit koš, spustit ovládací panely nebo provést příkaz PING (tuto funkci jsem nějak nerozchodil). Ve WC po stisknutí mezerníku na adresáři se dozvíme, jakou má velikost. Zde toto musíme řešit těžkopádně buď přes MENU/COMMANDS/SIZE OF DIRECTORIES nebo horkou klávesou ALT + F9. Zajímavá je také funkce kontroly diskety, zda neobsahuje chyby.

Animace při testu diskety
Animace při testu diskety


     Část uživatelů patrně sáhne po WC z důvodu existence české verze. EF Coomander je ale na rozdíl od WC k dispozici také pro operační systém OS/2. Oba souborové manažery se v hlavních funkcích od sebe výrazně neliší. Hlavním kritériem pro výběr tak patrně bude to, jak který z nich padne uživateli tak říkajíc do ruky (nebo do myši).

Poznámka na závěr: Na obrázku vidíte, jak dopadnete, pokud si program nezaregistrujete. S touto obrazovkou se zároveň program ukončí. Děje se tak nepravidelně, ale docela často.

Upozornění že program je SHAREWARE

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1231998, z toho dnes: 25,
naposledy: 17/04/2021 v 11:24:39 z adresy crawl-66-249-64-90.googlebot.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2021, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.