Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!CFC HTML editor++: HTML s kávou

(15/09/1999, Lukáš Tyl)

Programy pro tvorbu stránek se dají rozdělit do několika skupin. Do první skupiny patří "vylepšené notepady", které vyžadují alespoň základní znalost HTML. Lze sem zahrnout například editory Tarantule nebo EasyPad. Druhou skupinou jsou pak editory, které nabízejí velmi mnoho doplňkových nástrojů a funkcí, mají svůj vlastní náhled a jsou určeny nejen pro znalce HTML. Příkladem jsou editory Homesite a HotDog. CoffeeCup HTML editor++ patří do druhé skupiny.

     Ani nepřekvapí velmi podobně vyhlížející panely nástrojů jako u ostatních editorů. Ostatně základní HTML prvky musí být v programu vidět a vložit je do panelu je nejednoduší řešení. Barevné odlišení tagů také už nikoho nepřekvapí. Orientace v programu je snadná, největší je okno se samotným HTML kódem. Velikost jednotlivých oken se dá jednoduše upravit. Pokud zadám vytvoření nové stránky, pak mi program sám po zadání některých údajů (název, pozadí stránky, barva textu a odkazů, klíčová slova) sám vygeneruje sekci HEAD a vytvoří tag BODY.

úvodní obrazovka


     Vyzkoušel jsem vkládat jednotlivé tagy a vše funguje dobře. K vloženému obrázku sám doplní údaje o šířce a výšce. Alternativní text doplní pouze v případě vyplnění určeného pole. Pokud toto pole nevyplním, uvítal bych doplnění atributu ALT="". A dostávám se k tabulkám. Udělat přehlednou tabulku není problém, jenom po ní nesmím chtít žádné záludnosti (jako třeba sloučit 3 buňky do jedné apod.). Stejně jednoduše jako se vkládají tabulky mohu vytvořit i rámce, seznamy nebo formuláře.

Pracovní prostředí


     Editor je srovnatelný s ostatními. Navíc nabízí v registrované verzi 60 Java Scriptů ke zpestření stránek (v neregistrované pouze 10). Jako další plus je nutno přičíst integrovaného FTP klienta. Vygenerovaný HTML kód je velmi čistý, což potěší nejen webmastery, ale také běžné uživatele, kterým odpadne stahování zbytečných tagů.

Poznámka na závěr: V programu se nesetkáte s tlačítky "OK" a "Cancel". Místo toho zde jsou tlačítka "Cool" a "No way". Příjemná změna.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1340007, z toho dnes: 74,
naposledy: 25/05/2024 v 05:46:50 z adresy 77.170.139.34.bc.googleusercontent.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.