Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!cXcRew: Jen počkej, zajíci!

(24/09/1999, David Baierle)

Není to tak dávno (i když pro někoho možná ano), co na televizních obrazovkách neběžely pohádky od Disneye, ale takové, jejichž původ byl na opačné straně zeměkoule. Jednou z nich je animovaný seriál Jen počkej, zajíci. V zemi svého původu se stal postupem času natolik oblíbeným, že firma Elektronika začala vyrábět hry se známými postavičkami vlka a zajíce (prodávaly se i u nás). Socialistickou elektroniku již sice dávno odvál čas, ale je tu náhrada!

Na našich stránkách se sice s recenzemi her nesetkáte (alespoň zatím), ale v tomto případě uděláme výjimku. Tým cXcRew totiž vytvořil emulátor původní hry, který lze provozovat na PC. Zaujalo mne nejen to, že se vůbec někdo touto dnes již historickou záležitostí zabývá, ale především kvalita tohoto emulátoru. Tou jsem totiž byl úplně šokován - autoři mysleli i na ty nejmenší detaily (včetně autentických zvukových efektů) a tak při jeho spuštění jsem si nejen vzpomněl na to, že jsem tuto hru kdysi jako kluk vlastnil, ale dokonce i na pár triků, které ke hraní potřebujete. Ovládání je pohodlné a ergonomicky velice blízké originálu, takže s jejich aplikací jsem neměl nejmenší potíže a hned napoprvé jsem dosáhl maximálního skóre (v demoverzi omezeného na 50 bodů). Ostatně pokud jste tuto hru někdy hráli, můžete se přesvědčit sami - na stránkách cXcRew najdete odkaz na download demoverze (je na na displeji) i odkazy na další informace (tlačitka vedle displeje).

     Po downloadu ZIP archivu stačí jej rozbalit do libovolného adresáře. Program pracuje v DOSu, ale běží i pod Windows v DOSovém shellu. Nezapomeňte nejprve spustit program setup.exe pro nastavení zvukové karty (zkuste použít autodetekci) a konfiguraci uložit. Pak už můžete spustit nupagadi.exe a zavzpomínat na staré časy. :-)

     Jak z výše uvedného vyplývá, demo se mi velice líbí a ačkoli se hrami zabývám jen výjimečně, s chutí jsem si zahrál. Autorům navíc neschází smysl pro humor, což hodnotím velice kladně - informace o sobě napsali v azbuce ve stylu původního animovaného seriálu. Plná verze navíc není ani drahá, zaslání na disketě přijde na 180,- Kč, download přes Internet na 150,-.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1298795, z toho dnes: 8,
naposledy: 24/03/2023 v 01:07:28 z adresy 2a02:598:128:8a00::bd3:2f80

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2023, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.