Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!CFC Image Mapper++: Obrázkové mapy pro každého

(05/10/1999, Lukáš Tyl)

Je mnoho lidí, kteří tvrdí, že obrázkové mapy (image map) jsou zbytečnost (podle této skupiny lidí se vše dá nahradit vhodně vytvořenou tabulkou v HTML). A zároveň je mnoho těch, kteří tvrdí, že zbytečnost nejsou. Podle mě se najde několik oblastí, kde je využití obrázkových map velmi vhodné (a to mám tabulky docela rád).

Co to vlastně taková obrázková mapa je? Zjednodušeně lze říci, že jde o inteligentní obrázek na WWW stránce, který pozná, kde se právě uživatel pohybuje myší a podle kliknutí na tom či onom místě se uživatel dostane na konkrétní stránku. Hlavní využití je u map (geografických), kde se můžeme podle kliknutí přenést na lokalizované stránky. Toto by se tabulkou nahrazovalo velmi těžko. Ale najde se i jiné využití, například u složitějších grafických projektů.

Hlavní okno programu


Vytváření image map není těžká práce, ale spíše zdlouhavá. Každou část obrázku, která má odkazovat na další stránku, je nutno popsat přesnými souřadnicemi. A protože času není nikdy dost, CoffeeCup Image Mapper++ nám naše úsilí podstatně zkrátí. Pomocí průvodce (nebo kouzelníka) vložíme obrázek (jpeg nebo gif) a pojmenujeme ho (to je kvůli HTML). Pak už do obrázku zakreslujeme jednotlivé plochy. Na výběr máme kruh, obdélník nebo polygon. Jednotlivé objekty je možno vybarvit různou barvou. U každého z těchto objektů se nastavuje URL adresa, jméno titulku (nebo alternativního popisu) a okno, ve které se má odkaz otevřít. A to je vše přátelé, dalo by se říci. Protože program za nás vygeneruje příslušný HTML kód, který vloží do námi zadané stránky. Říká se, že bez práce nejsou koláče, to ale v tomto případě neplatí. Námaha minimální a výsledek je naprosto přesný.

HTML kód


Program je určen zejména pro webmastery, kteří potřebují často dělat obrázkové mapy. Hlavně oni totiž ušetří mnoho času. CoffeeCup Image Mapper++ nás nenutí zjišťovat si potřebné souřadnice jednotlivých objektů. Vše si vytvoří sám a na nás pouze nechá kreslení jednotlivých objektů. Výsledek práce si prohlédneme v nastaveném prohlížeči.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1340010, z toho dnes: 77,
naposledy: 25/05/2024 v 06:27:55 z adresy ec2-3-239-11-178.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.