Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!CFC GIF Animator 2.0: Obyčejný animační program?

(08/10/1999, Lukáš Tyl)

V seriálu článků o programech firmy CoffeeCup se dnes podíváme na animační program. Zároveň zjistíme, zda má nějaké neobvyklé vlastnosti nebo jde o jeden z mnoha, které můžeme nalézt kdekoliv na Internetu.

     Samotné pracovní prostředí programu je rozděleno na 4 okna (to je více, než dost). Naštěstí se dvě z nich dají úplně schovat (okno s adresáři a okno s náhledem obsahu konkrétního adresáře). Okno s náhledem obsahu adresáře je alespoň částečně užitečné - ukazuje velikosti (šířku a výšku) jednotlivých gifů. Po schování dvou oken pracovní plocha už začíná být celkem přehledná. Vlevo máme okno s jednotlivými snímky animace (vybíráme si mezi 6 velikostmi náhledů od 80 × 80 bodů až po 160 × 160 bodů). Pravé okno je hlavní. Lze v něm vidět buď aktuální snímek nebo spuštěnou celou animaci.     A nyní se dostáváme k samotnému programu. Vkládat můžeme kromě souborů typu GIF i soubory JPEG, BMP nebo AVI. U jednotlivých snímků nastavujeme obvyklé parametry - čas přechodu, průhlednost, centrování obrázku v animaci. Všechny tyto parametry se dají nastavit i globálně pro všechny snímky najednou. Máme-li animaci hotovou, pak se nám bude určitě hodit informace o ní. Zjistíme množství použitých barev, celkový počet snímků, čas potřebný ke stažení souboru při různých rychlostech modemu (tato možnost nefungovala, možná to má co dělat s desetinou tečkou místo čárky - že by to bylo způsobeno českým prostředím Windows?), počet opakování animace. Možnost přidání komentáře ke každému snímku zde nechybí. A pokud neumíme HTML, program nám vygeneruje kód ke vložení obrázku.     Musím říci, že mě program překvapil. Záporně. Možná je to způsobeno tím, že jsem čekal něco jako Ulead Gif Animator (podle mého názoru nejlepší program na animace). Je totiž mnoho funkcí, které program nemá. Hlavně zde postrádám nějaké přechodové efekty. CoffeeCup GIF Animator nemá vůbec žádné. Ale to není jediné, co programu chybí. Tak třeba tlačítko UNDO (vrácení posledního kroku), jednoduchý editor na lehkou úpravu obrázků, lepší optimalizační možnosti atd. Abych jenom nekritizoval, tak musím také něco pochválit, i když toho není mnoho. V Animatoru se naučíte dělat během chvilky. Menu je vcelku přehledné a účelné. To samé se dá říci i o nápovědě programu. Celkové hodnocení programu je tedy negativní.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1340015, z toho dnes: 82,
naposledy: 25/05/2024 v 06:59:40 z adresy 79.43.231.35.bc.googleusercontent.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.