Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Sound Limit: Vytvořte si vlastní MP3 archiv

(13/10/1999, Vojtěch Vančura)

Po prvním seznámení s technologií MP3 je uživatel nejprve ohromen všemi kladnými vlastnostmi tohoto formátu, kvalitou zvuku, grafickým doprovodem a velmi dobrou kompresí dat. Následně stráví hodně času sháněním různých skladeb či jiných zvukových děl, ale dříve nebo později se dostaví otázka: Chci si svou sbírku CD uložit v digitální (MP3) podobě, jak to mám udělat ? Jedním z programů, které toto umožňují, je sharewarový program Sound Limit.

     Sound Limit je program umožňující CD-grabbing, MP3 encoding a MP3 decoding. Všemi těmito vlastnostmi se budeme postupně zabývat.

     Po spuštění programu nám je nabídnuta základní nabídka obsahující přehledně seřazené možnosti co s programem lze dělat. V horní části okna je standardní výpis disků a adresářů z kterých lze vybrat vstupní soubory, v dolní části zobrazení výstupních souborů včetně všech možností jejich nastavení a konečně ve střední části okna lze nalézt výběr coding/encoding a dialog pro převod skladeb přímo z audio CD.     Pokud chceme převést soubory typu WAV převést na MP3 stačí je pouze vybrat, zvolit možnost encode a pokračovat tlačítkem "encoding options" do výběru kvality komprese. Pokud si chceme do MP3 přetáhnout audio CD zvolíme "Select audio tracks" a v následujícím okně si vybereme ty, které nám zrovna leží na srdci. Volba "grab now" nám umožní nejprve uložit vybrané skladby ve formátu WAV, volba "OK" umístí všechny vybrané skladby do základního okna pod selected files.     Zde bych se rád pozastavil. Čtení audio stop z CD provází četné problémy. CD-ROM mechaniky lze rozdělit na tři skupiny. První tuto funkci nepodporuje. Druhá ji sice podporuje a umí, ale ve vytvořeném souboru se vyskytují chyby v podobě šumů či prskání. Na CD ze třetí skupiny vše funguje bez problému. Slabinu této části programu spatřuji v tom, že se nedají nastavit žádné parametry čtení z CD (např. rychlost čtení a počet opakování, pokud program narazí na chybu). Proto chce tato činost kvalitní CD-ROM mechaniku a pevné nervy.

     Po dokončení výběru vstupních souborů se kliknutím na tlačítko "Encoding Options" si můžeme zvolit počet kanálů (Stereo/Mono), kvalitu a rychlost přenosu dat v kilobitech za sekundu.     Potom už stačí stiskem tlačítka "další" a potvrzením, že to myslíme opravdu vážně provést samotný převod.     Při převodu z MP3 do WAV se postupuje obdobně, jen je třeba v hlavním okně zvolit "Decoding".

     Tímto byly vyčerpány všechny možnosti programu a je na řadě závěrečné zhodnocení. Sound limit je kvalitní program, který umožňuje vše co je potřeba k převodu audia do formátu MP3. Negativně lze ohodnotit jen CD grabber, který neumožňuje přesnější nastavení čtení audio CD. Pokud se zajímáte o převod zvuku do MP3 můžu jen doporučit.

Poznámka: doba převodu audio stopy na WAV je závislá především na rychlosti CD mechaniky, doba převodu do MP3 je závislá na velikosti operační paměti a rychlosti CPU a může se měnit od pěti minut do několika hodin. U pomalejších počítačů se proto vyplatí nastavit kompresi více souborů najednou a nechat počítač pracovat "přes noc".

Testovací sestava:

AMD K6-200, 64 MB ram, 1,7 GB HDD

CD-ROM:

1) 36x MOMITSU - ve zvuku se objevovaly pazvuky (pískot apod.)
2) 4x Sony - bez problémů
3) 2x připojená přes zvukovou kartu - není podpora CD grabbingu

Doba převodu:

do MP3 4min 17sec (stopa 1 min 34 sec dlouhá, CD kvalita)
do WAV asi 20 sec při stejných parametrech.

Kompresní poměr při CD kvalitě: 1:10

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1276339, z toho dnes: 54,
naposledy: 09/08/2022 v 16:09:04 z adresy msnbot-40-77-167-59.search.msn.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2022, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.