Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!AE97PR: Zapomněli jste heslo v Excelu?

(18/10/1999, Lukáš Tyl)

Kolik z vás už někdy zapomnělo heslo? Ani není divu, protože je stále více míst, kde jsou potřeba. Pokud se vám takováto nepříjemnost stane u nějakého důležitého dokumentu, nad kterým jste strávili mnoho času, pak je každá rada drahá. Existují ale programy, které vám za určitých okolností mohou pomoci.

     Nejlevnější metoda je na heslo si vzpomenout. Každý z nás ví, že tato metoda nefunguje vždy. Pak je tu další možnost - zkoušíme jednotlivé možnosti s vírou, že se třeba trefíme. Tato metoda je pro změnu nejdelší. A do třetice všeho dobrého - je tu program, který vyzkouší všechny varianty za nás. Pravda, tento způsob není ani nejlevnější, ale ani nejpomalejší. Když se však jedná o ztrátu několikaměsíční práce, pak se asi dlouho nebudeme rozmýšlet, jaký způsob použít.


     Program na zjištění hesla excelových souborů se jmenuje celým jménem Advanced Excel 97 Password Recovery (zkráceně AE97PR). Z názvu je patrné, že nám tato pomůcka pomůže pouze v případě Excelu 97. Jsou zde použity dvě metody na zjištění hesla.

Brute-force attack - je metoda, kdy jsou vyzkoušeny všechny možné varianty. Program postupně zkouší jednu možnost za druhou. Můžeme si zde navolit, jaké znaky jsou v hesle obsaženy (malá písmena, velká písmena, číslice, mezery, speciální znaky, všechny znaky). Pokud máme alespoň nějakou představu, jak heslo vypadalo, můžeme počítači (ale hlavně sobě) velmi usnadnit práci. Každé upřesnění totiž podstatně zkracuje čas, za který počítač heslo najde. Například hledání 5ti místného hesla při zkoušení všech možností zabralo mému počítači asi den. Když jsem to samé zadal pouze s malými písmeny, našel mi počítač výsledek za 2 minuty.

Dictonary attack - je metoda, kdy počítač zkouší jednotlivá slova ve vybraném slovníku. Tato metoda je sice daleko rychlejší, ale podmínkou je, že heslo se ve slovníku musí vyskytovat. Například pokud je heslo nespisovné slovo, máme smůlu.

     Máme zde ještě několik dalších nastavení - minimální a maximální velikost hledaného hesla, priorita hledání (vysoká, na pozadí) a čas automatického ukládání po x minutách (velmi šikovná funkce, když spadne počítač).

     Závěrečné hodnocení programu bude velmi stručné, protože program přesně plní to co má. Pokud víte, že vaše heslo má 7 a více znaku (a také nic z toho hesla nevíte), pak bych se touto cestou nevydal, protože čas strávený hledáním hesla bude velmi dlouhý (pokud ovšem nevlastníte doma několik superpočítačů).

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1276341, z toho dnes: 56,
naposledy: 09/08/2022 v 16:14:17 z adresy ec2-3-229-117-123.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2022, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.