Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!CFC Applet Button Factory: jak vyrobit tlačítka pro WWW stránky?

(21/10/1999, David Adamec)

Dnes chce mít vlastní WWW stránky na Internetu asi každý, ale ne všichni si je mohou dovolit nechat vyrobit od profesionálů. Nezbývá než si je vytvořit sám a právě tady každý stojí před rozhodnutím, jak graficky vyzdobit své stránky. Jednou z možností jsou tzv. Java applety, ale není mnoho těch kteří Javu ovládají. A pro ty by mohl být přínosem program pro tvorbu tlačítek Applet Button Factory.

     Co jsou to vlastně Java applety? Dalo by se říci, že jsou to malé programy (většinou několik kilobytové), které jsou spustitelné ve více operačních systémech (Mac, Windows, Unix atd.). Proto jsou velice výhodné pro Internet. Většinou se používají právě na tvorbu interaktivních tlačítek, posuvných textů apod.

     Jak již bylo řečeno, s pomocí Applet Button Factory můžete vytvářet interaktivní tlačítka pomocí Java appletů, i když nic o Javě nevíte. Vy si jen vyberete kolik tlačítek chcete, jejich vlastnosti (velikost, barvu atd.) a program sám vytvoří kód HTML, který vložíte do svých stránek.

     Po spuštění programu máte připravený nový applet se čtyřmi tlačítky. Hlavní okno je uspořádáno do tří záložek. Při spuštění je aktivní karta General, kde lze nastavit hlavní vlastnosti appletu jako celku. Lze tu měnit rozměry appletu, velikost, styl a barvu rámečku, zarovnání tlačítek (vodorovně, svisle nebo bez zarovnání) a obrázek nebo barvu pro pozadí. Všechny změny se okamžitě projeví v "ukázkovém" okně, které je vždy na vrchu, nebo si můžete Váš výtvor prohlédnout v prohlížeči (tlačítko Test in Browser).     Na kartě Buttons můžete přidávat a ubírat tlačítka, a pomocí "Properties" měnit jejich vlastnosti. Třetí karta (HTML) obsahuje vygenerovaný HTML kód, který se pak vloží do WWW stránek. A tady bych našel asi jedinou (i když velice drobnou) chybu v programu. Pokud je karta HTML aktivní a editujete applet, změny se do vytvořeného HTML kódu nepromítnou. Pokud se Vám to stane, musíte nejdříve zvolit jinou kartu (General nebo Buttons). Teprve poté se kód aktualizuje.     Okno pro úpravu vlastností tlačítek Properties má opět 3 karty. Karta On Load slouží pro úpravu tlačítka tak, jak ho chcete vidět, když se stránka načte, On MouseOver když je myš nad tlačítkem a On Click když se na něj klikne. Nabídka většiny vlastností je pro všechny karty stejná (zarovnání, styl, barva pozadí atd.), avšak parametry lze zadat pokaždé jiné. Pokud chcete, aby se změny projevily na všech kartách najednou, musíte zaškrtnout okénko úplně dole Apply all changes.

     Program také umožňuje určit zprávu, která se zobrazí v případě, že prohlížeč nepodporuje Javu (menu Options). Pro začátečníky je připraveno osm předdefinovaných stylů tlačítek.

     Obsahuje i několik ukázkových příkladů a on-line nápovědu (v angličtině).

     Applet Button Factory v.4.5 se zdá být velice kvalitním softwarem a kdyby se bodovalo, dal bych mu plný počet.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1340016, z toho dnes: 83,
naposledy: 25/05/2024 v 07:21:06 z adresy ec2-3-239-11-178.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.