Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!CFC Applet Effects Factory: Stránky v pohybu na 20 způsobů

(27/10/1999, Lukáš Tyl)

Napadlo vás někdy, že animace, které vidíte na Internetových stránkách nemusejí být pouze animované gify? Že je tu více možností, jak rozhýbat nebo oživit své stránky? A to bez programů, které se specializují na animované gify? Nepsal bych tento úvod, pokud bych vám vzápětí na výše položené otázky nedokázal odpovědět.

     Prográmek (opravdu se jedná o prográmek, vše je malé a prostředí útulné) Applet Effects Factory je určen k tvorbě efektů, které se aplikují na vybrané obrázky. Ovšem pozor. Nejedná se program na tvorbu animovaných gifů. Jistě máte na jazyku otázku, jak tedy celý ten "podvod" vzniká? Odpověď je jednoduchá - animace se tvoří pomocí Java Appletů. Java Applet lze definovat jako malý program (většinou několik kB) určený ke spuštění v Internetovém prohlížeči (a už nezáleží na tom, jaký operační systém používáte).     Hned na první pohled se Vás program snaží přesvědčit, že s vytvořením jednoduché animace nebudete mít problémy. Nutno dodat, že se nás program po chvilce opravdu úspěšně přesvědčí. V podstatě je nutno udělat pouze dvě věci:

1) Vybrat si příslušný obrázek (nebo obrázky), ze kterých má vzniknout výsledná animace.

2) Zvolit si jeden z 20 možných efektů. Je možno si vybrat různé rotace, barevné přechody a efektní záměny obrázků. Myslím že každý si ten svůj efekt najde.

     Samotný program neumožňuje náhled přímo, ale prostřednictvím externího prohlížeče už vše uvidíte. U každého efektu se ještě nastavuje buď rychlost nebo počet snímku na animaci. K zabudování animace do Internetových stránek je zapotřebí HTML kód, příslušný Java Applet a vybrané obrázky. To vše nám program poskytne a na vás už je pouze vložení všeho do stránky.     Je samozřejmé, že úspěšné zobrazení je podmíněno povolením Javy (jsou browsery, které Javu nepodporují) v Internetovém prohlížeči. Po zvládnutí této "překážky" (se kterou stejně nemůžete nic dělat), vám už nebude v animacích nic bránit. U jednotlivých efektů bych uvítal možnost více zasahovat do výsledné animace. Svou pozornost si jistě zaslouží nápověda, ve které je na příkladech vysvětlen každý efekt. Nemusíte tedy použít metodu pokus omyl. Kladem také je, že o Javě (a potažmo Java Appletech) nemusíte vědět vůbec nic.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1340018, z toho dnes: 85,
naposledy: 25/05/2024 v 07:50:39 z adresy 79.43.231.35.bc.googleusercontent.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.