Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Counter99: Kolik utrácíme za Internet?

(11/11/1999, Lukáš Tyl)

O peníze jde až v první řadě. Vlasy nám stávají hrůzou na hlavě, když dostaneme telefonní účet (často by jsme si jeho výši mohli splést s číslem našeho bankovního účtu). Jedna nejmenovaná telefonní společnost z nás (internetových uživatelů) měsíc co měsíc tahá peníze (IMHO více než je zdrávo). Šoku však můžeme předejít pomocí programu Counter99.

     Program nevyžaduje instalaci, stačí si ho rozbalit. Counter je určen ke sledování ceny (poplatků) za telefonické připojení. První co nás bude určitě zajímat, je nastavení tarifu. Nutno přiznat, že je zde pamatováno úplně na všechno. Nastavuje se platnost tarifu (např. od 1.1.1999 do 31.12.1999), dny a hodiny ve kterých tarif platí a nakonec samozřejmě cena impulsu. Není zde opomenut ani sestavovací poplatek. Do tarifu je možno zahrnout i svátky, které specifikujeme v příslušné záložce. Tarify se vždy propojí (v závislosti na našem výběru) s příslušným dial-upovým účtem. Tarif INTERNET99 je zde už nastaven, takže nám tato práce odpadá.

Aktuální stav provolaných impulsů a peněz


     Kolik z nás se stále dívá na hodinky, kolik ještě může strávit času na Internetu při probíhajícím impulsu? Tento problém Counter řeší za nás. Stačí si nastavit příslušné upozornění - např. 15 sekund před ukončením impulsu a k tomu ještě třeba zprávu na obrazovku + přehrání příslušného zvuku. Využití impulsu v procentech lze sledovat na grafickém znázornění.     Ošetřeno je i počáteční přihlašování modemu k síti. Stačí si jednou tento čas změřit a do programu doplnit. Podrobná statistika a velmi dobrá nápověda v HTML je k dispozici také. Sympatická je také funkce nastavení celkového finančního limitu. Spuštěný prográmek se schová do systémové lišty. V průběhu připojení nám pak zobrazuje všechny důležité parametry - utracené peníze, strávený čas, čas do konce impulsu atd. Jako doplněk programu je zde funkce pro připomínání úkolů, ale jde spíše o vedlejší záležitost.

     Program mě překvapil obrovským množstvím nejrůznějších funkcí. Autor neopomenul sebemenší maličkost, která by někomu mohla být užitečná. A jedna dobrá zpráva na závěr. Program je freeware, takže za jeho používání nemusíte nic zaplatit. Tento program je důkazem že i volně šiřitelný software může být velice kvalitní. A Counter99 kvalitní rozhodně je!

Download a další informace

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1340020, z toho dnes: 87,
naposledy: 25/05/2024 v 07:53:42 z adresy 17-241-219-220.applebot.apple.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.