Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!CFC Applet Headline Factory: Návnada na zákazníka

(23/11/1999, Lukáš Tyl)

Šéf vám dal na starosti aktualizovat firemní WWW stránky. Každý den máte za úkol upozorňovat zákazníky na novinky, právě probíhající promo-akce, výrobky se slevou a ještě jiné zajímavosti. Hlavní váš úkol je, aby to zákazníka upoutalo. Takže otázka zní, jak docílit velkého efektu bez velké práce (i když to platí skoro všude)?

     Jednou z možností je použít utilitu, která vytváří okna, ve kterých běží (scrolluje) informační text. Program Applet Headline Factory udělá veškerou práci za vás (to jsem trochu přehnal, přeci jenom některé věci nastavit musíte). Nejdůležitějším parametrem je pravděpodobně nastavení velikosti (v bodech) informačního okna. S tím souvisí i zvolení barvy rámečku. Následuje výběr šířky, barvy, stínu a stylu okraje (6 různých druhů) informačního okna. Text se pohybuje zvolenou rychlostí a zvolený směrem (na výběr jsou 4 - nahoru, dolu, zleva, zprava).

     Všechna výše uvedená nastavení jsou k dispozici v první liště (GENERAL). Ve druhé (HEADLINES) liště definujete samotný text i s jeho vlastnostmi. Kromě barvy písma, můžeme přiřadit k textu i přebarvení po najetí myší (MouseOverColor) nebo odkaz na určenou stránku. Nejste však omezeni pouze na text - použít se dají i obrázky. Texty je taktéž možno načíst z externího TXT souboru. V poslední liště je vidět samotný HTML kód. Náhled na vaši práci je k dispozici ve vašem browseru.

Hlavní konfigurační okno


     Webmasterům, obchodníkům a lidem kteří často dávají nové krátké informace na svoje WWW stránky je program určen především. Zcela jistě ocení jeho jednoduché ovládání (zvláště ti, kteří umí anglicky :-), všudypřítomný náhled a logické uspořádaní jednotlivých nastavení. Možnosti využití programu jsou široké a záleží jen na vás, jakým způsobem ho využijete.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1346991, z toho dnes: 61,
naposledy: 23/07/2024 v 21:50:30 z adresy ec2-3-233-232-160.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.