Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

(17/01/2000, Lukáš Tyl)

Pamatujete na vir ONE-HALF? Jeden z nejznámějších virů slovenského původu. Nebo jeden novější příklad. Virus se jménem CIH (kódové označení Černobyl) způsobil v dubnu minulého roku především v Asii obrovské škody (řádově zničil stovky tisíc počítačů). V menší míře se projevil i v České Republice. To vše dokazuje, že stále svým počítačům neposkytujeme dostatečnou ochranu.

Přijít o počítačová data je noční můrou mnoha z nás. Proto se chráníme několika možnými způsoby. Jedním způsobem je svá data zálohovat (kolik z nás to dělá pravidelně a dostatečně?). Druhý je mít na svém počítači nainstalován antivirový program.

Ovládací rozhraní NA2000


Norton AntiVirus zajisté není třeba představovat. Je jo jeden z nejznámějších antivirových programů. Instalace je bezproblémová a netrvá déle než 5 minut. Už v průběhu instalace je možno nastavit jednotlivé volby ochrany počítače. Doporučuji zatrhnout položku AUTO-PROTECT. Ta způsobí rezidentní ochranu našeho počítače. U nastavení Schedule weekly (nastavení scanování počítače v určitých intervalech), Startup (při startu počítače) a Email protection se rozhodneme podle aktuální potřeby. Po restartu počítače nám program doporučí stáhnout si aktualizovanou databázi virů (nějaký čas program ležel na skladě a než se dostal k nám, tak vzniklo na světě mnoho nových virů). To uděláme stisknutím tlačítka LIVE-UPDATE (musíme být ovšem připojeni k Internetu). NA2000 se připojí na své domovské stránky a nabídne nám ke update ke stažení. Dalším doporučeným krokem je provedení kompletní scanu našeho počítače. V případě nalezení viru, máme několik možností od pokusu vyléčit infikovaný (nakažený) soubor, až po odeslání souboru firmě SYMANTEC.

Stažení nových definic virů z Internetu


Závěrem můžeme ještě nechat si vytvořit záchranou disketu. Či spíše disket 5. Ano tolik jich program vyžaduje. Kromě vytvoření záchranných disket, můžeme vytvořit záchranou zip-disketu. Jednotlivé soubory, které se kopírují na záchranné diskety můžeme přidat/odebrat (config.sys, autoexec.bat apod.). Tím je vše hotovo a my může pracovat s pocitem, že jsme udělali něco pro svá data.

Vytváření záchranných disket


NA2000 je jednoduchý na obsluhu. Pokud má program pocit, že je databáze viru zastaralá, začne nás na to upozorňovat (nutno dodat, že někdy přímo otravuje). To samé platí i pro scan a záchranné diskety. Když jsme některou z uvedených činností neprovedli delší čas, přijde od NA2000 upozornění. Dalo by se říci, že nad námi vykonává dozor, který ovšem je nám ku prospěchu.

Hledání virů na počítači


A poznámka na závěr: Na instalačním CD se nachází i video, které pojednává o virech. Autoři to pojednali comicsovou formou.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1346993, z toho dnes: 63,
naposledy: 23/07/2024 v 22:14:21 z adresy ec2-3-233-232-160.compute-1.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.